Přeskočit na hlavní obsah

DĚKUJI LENCE ZA KRÁSNÉ SHRNUTÍ JEJÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ

"Dovol mi být královnou!"

"Takto jsi to nepropagovala. Ale já jsem můj fotografický prožitek s tebou takto cítila. I když jsem unavená máma, kterou cloumají klasické nejistoty a trable. I když jsem vyčerpaná denní péčí o ještě pořád malé děti, co mě potřebují a chtějí. I když ... i když... a nebo právě proto. Proto je potřeba si neustále připomínat, že jsme královny. Že jsme silné ženy, které se jen tak nevzdají překážkám života.


Znám své dobré úhly? Umím přirozeně pózovat? NE! Nejsem žena z plakátu a k focení sebe sama mám respekt - i přesto, že jsem sama portrétní fotograf . Ale to vlastně vůbec netřeba. Díky tomu, jak jsi mě vším provedla, jsem se ženou z plakátu stala.

Své fotky miluju - každý výraz tváře má svůj smysl a připomíná mi několik různých situací. Co pro někoho může znamenat smutek, pro mě je jen neutrálním spočinutím. Žádné nucené úsměvy, kde na ně není prostor. 100%ní podpora a chvilka jen tak si být. Krásné vlasy a trvající makeup, který ještě pár hodin připomíná, co jsem prožila. Pečlivě vybírané košilové šaty z mé garderóby, které mi při každém dalším oblékání vrátí do myšlenek mé silné JÁ. A já teď vím, že když mi bude úzko, bude čas vzpomenout si na ně a dát jim prostor. Čerpat sílu myšlenek a vrátit do života optimismus, emoce, které jsem prožila s tebou.
Díky! Díky za přirozené snímky, které ukážou okolí mé aktuální JÁ a mně umožní vidět se silnou a ukotvenou ženou."

Tak toto je reakce na fotografování, která mne dostala. Dojala. Vehnala slzy do očí. Lenko, neskutečně moc děkuji, za tvá slova. Tak, jako ty si budeš oblékat své košilové šaty, aby sis fotografování připomněla, já se budu vracet k tomuto textu, kdykoli mi do hlavy vlezou nějaké fotografické pochyby. Děkuji!

#40over40
#40krat40plus

Foto: Portréty Gabriela Homolová
MUAH: Natálie Jáchimová - makeup/hair
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito. Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC VIKTOR ANTONIO

Nedávno jsem Vám zde představila fotografie herce Filipa Antonio. A dnes pro změnu přináším fotografie jeho neméně úspěšného mladšího bratra Viktora Antonio. Viktor Antonio jako pětiletý vyhrál konkurz do muzikálu Děti ráje. V současnosti ho můžete vidět například v muzikálech Kocour v botách nebo Čas růží. Z filmů bychom mohli jmenovat Anděl Páně 2, Po strništi bos, Špunti na vodě nebo Pepa. Jsem moc ráda, že jsem Filipa, Viktora i jejich maminku, zpěvačku a herečku Ditu Hořínkovou měla příležitost fotografovat. A nesmím zapomenout samozřejmě ani na jejich pejska Bertíka. Byl to ten fotograficky nejposlušnější pes, kterého jsem kdy fotila. Stačí na něj zavolat jménem a ihned pózuje.

Daniela a její portrétní fotografování

Portrét vzniká postupně. Na začátku jsou představy, plány, přípravy. Ale chybí zatím konkrétní podoba. Ta se postupně vynořuje jakoby z mlhy. Komunikujeme, poznáváme se, odkládáme bariéry a portrét je tím vytesáván podobně jako socha. Čím více se poznáme a vzájemně se na sebe naladíme, tím větší díla můžeme vytvořit.  Daniela měla přání fotit se v červené. Několik dnů jsem přemýšlela, jakou formou do jejího focení červenou barvu zapojit. Přišel nápad, pak přípravy, ale až společně s Danielou mohla vzniknout tato finální podoba.  Pod zmíněnou fotografií naleznete i další ukázky z celého jejího focení. MUAH: Natálie Jáchimová