Přeskočit na hlavní obsah

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už na semaforu skáče zelená a je třeba jet a nezdržovat provoz.

Pak přijdete domů. Zouváte se a už je možnost fotky vyndat a prohlédnout si je. Ale najednou to odkládáte. Ještě pověsíte bundu, uklidíte nákup. Fotky leží v obýváku na stolku a čekají na vás. Ale vy místo prohlížení najednou ještě poklidíte pár kousků oblečení, které ležely na křesle. Umyjete hrnky od snídaně. Jako byste si ještě chtěla prodloužit a užít tu chvíli, kdy se těšíte a jste zvědavá.Ty fotky, a to jak na nich vypadáte, je pro vás důležité. Je to důležitá chvíle a proto na ni chcete mít dokonalý klid. Nakonec si ještě uděláte kafe. Krásně voní a vy se konečně posadíte do křesla a vyndaváte jednu fotku za druhou. Pomalu je prohlížíte, zkoumáte, jestli vám někde něco nepřebývá, nebo nechybí :-) Ani po důkladném prozkoumání nic nenajdete. Jste to vy. Krásná. Nádherná. Na rtech se vám vytvoří jemný úsměv. Ani o tom nevíte, že se usmíváte. Zaplavuje vás příjemný pocit. Já osobně si myslím, že to je sebeláska. Díváte se na své fotky a cítíte, jak se máte ráda. Do očí vám trochu jdou slzy. Jste dojatá. Možná je to trochu lítost nad tím, že se takto ráda běžně nemáte. A najednou se na fotce díváte sama sobě do očí a zaplavuje vás pocit štěstí.

Tu, která se vám líbí nejvíce, si vystavíte v ložnici na komodu. Bude vás těšit, kdykoliv kolem ní projdete. A až si na ní přivyknete, vyměníte ji za jinou. A ten pocit lásky sama k sobě, který jste cítila, když jste si fotky přinesla domů, ten už vám zůstane. Navždy.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito.

Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.

RODINNÉ FOTOGRAFOVÁNÍ PRO LUCII KŘÍŽKOVOU

Bylo mi ctí přivítat v mém fotostudiu paní Lucii Křížkovou. Moderátorku nejen pořadu Sama doma. Lucie Váchová je vítězka soutěže Miss České republiky v roce 2003. Poté dostala příležitost zúčastnit se jako zástupkyně České republiky soutěže Miss World v Číně a stala se První vicemiss World Sports, což je sportovní soutěž účastnic Miss World. Zahrála také několik drobných filmových či televizních rolí. A pravidelné pořádá různé charitativní projekty. Mimo vše zmíněné je ale především milující máma. Fotografovala jsem především její dvě děti, Davídka a Lolu. Při té příležitosti vzniklo i pár rodinných fotografií.

Manžel Lucie Křížkové - David Křížek - je český profesionální jachtař. Získal mnoho medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách, celkem čtyřikrát přeplul Atlantský oceán. Stal se profesionálním trenérem jachtingu ve Sportovním centru mládeže, které spoluzakládal. V listopadu 2008 vydal David Křížek svoji první dobrodružnou knihu o přípravě a vlastní účasti v legendárním …

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO WEB URČENÝ MAMINKÁM

Prožijte okamžiky těhotenství, porodu a prvních let děťátka v lásce, sebedůvěře a klidu... Pomoci Vám s tím může paní Iveta Hladíková, která nabízí mnoho služeb pro maminky, i pro ty nastávající. Více se můžete dozvědět na jejích internetových stránkách www.4mama.cz. Pro tento web jsme nedávno vytvářely u mne v ateliéru novou sadu fotografií.


Paní Iveta Hladíková je členkou občanského sdružení Mamila, které poskytuje pomoc, poradenství a podporu matkám a dětem po celou dobu trvání kojení. Vystudovala obor dětská sestra a má několikaletou praxi na oddělení dětské onkologie, oddělení transplantace kostní dřeně a nedonošeneckém JIPu ve FN Motol v Praze.

Je certifikovanou chůvou pro děti od narození do 3 let věku. Dále je certifikovanou lymfoterapeutkou přímo u kapacity v tomto oboru MUDr. Bechyněho s praxí v CPM u MUDr. Vlasáka v Praze. V roce 2006 vystudovala obor ošetřovatelství a pedagogika na LF UK. Absolvovala kurz masáží kojenců a dětí a aromaterapie u Mgr. Hašplové. Působí jako uč…