Přeskočit na hlavní obsah

DŮVODY, PROČ FOTOGRAFOVAT NÁCTILETÉ

Je zvykem nechávat své děti fotografovat. Rodiče pořizují newborn fotografie miminka pár dnů po narození. Nejčastěji se pak děti fotí u příležitosti prvních narozenin. Dále pak přijde případně ještě focení ve dvou či třech letech. Pak už to většina rodičů ponechá na školkových a školních fotografech (kde na základě několika vlastních zkušeností mohu říci, podmínky pro focení nejsou vůbec ideální). A po ukončení základní školy se již fotí málokdo.


Čím to je? Možná, že ve stále se zrychlujícím proudu života a různých povinností na focení zapomeneme nebo ho stále odkládáme. Nebo možná děti spolu s dospíváním začnou sami o sobě pochybovat a fotit se nechtějí. Je to ale velká škoda. Jednou by fotografie z tohoto období měli pro děti velkou cenu. Stejnou, jako fotografie z období, kdy byly ještě miminka a batolata. Možná i větší, protože v tomto věku vnímají svět již naplno a vše si uvědomují a pamatují.

Roky dospívání přinášejí mnoho úžasných, významných, krásných ale i méně krásných zkušeností. Všichni jsme tam jednou byli a prožívali to a víme, že to nemusí být zrovna jednoduché. Myslím si, že milníky v tomto období jsou stejně důležité jako ty z časného dětského věku a stojí za to mít památku v podobě krásných portrétů i na tento čas.

Ráda tuto věkovou skupinu fotografuji. V dětské tváři již můžeme vidět dospělejší rysy a nezávislou osobnost, s vlastním názorem. Focení nám poskytne nejen krásné vzpomínky, ale důležitá je i plná pozornost, kterou tím dospívajícímu dítěti poskytneme.

Zde jsou mé hlavní důvody, proč fotit náctileté a proč toto focení všem doporučuji:
- velice dobře při focení spolupracují, bývá snadné s nimi komunikovat a při focení je nasměrovat
- užívají si pozornost, kterou tímto dostanou
- mají šanci zazářit a ukázat své skutečné já
- uvidí, že na fotkách mohou vypadat hezky. Pokud si toho běžně vědomi nejsou, může jim to výrazně vylepšit jejich sebevědomí.
- skoro všichni se fotí rádi
- i okamžiky v období dospívání jsou důležité a stojí za to je na fotografiích zachytit

Zastavte se na okamžik i během těchto let a udělejte si čas na focení. Slibuji Vám, že jednou za to budete moc rádi..

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito.

Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.

RODINNÉ FOTOGRAFOVÁNÍ PRO LUCII KŘÍŽKOVOU

Bylo mi ctí přivítat v mém fotostudiu paní Lucii Křížkovou. Moderátorku nejen pořadu Sama doma. Lucie Váchová je vítězka soutěže Miss České republiky v roce 2003. Poté dostala příležitost zúčastnit se jako zástupkyně České republiky soutěže Miss World v Číně a stala se První vicemiss World Sports, což je sportovní soutěž účastnic Miss World. Zahrála také několik drobných filmových či televizních rolí. A pravidelné pořádá různé charitativní projekty. Mimo vše zmíněné je ale především milující máma. Fotografovala jsem především její dvě děti, Davídka a Lolu. Při té příležitosti vzniklo i pár rodinných fotografií.

Manžel Lucie Křížkové - David Křížek - je český profesionální jachtař. Získal mnoho medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách, celkem čtyřikrát přeplul Atlantský oceán. Stal se profesionálním trenérem jachtingu ve Sportovním centru mládeže, které spoluzakládal. V listopadu 2008 vydal David Křížek svoji první dobrodružnou knihu o přípravě a vlastní účasti v legendárním …

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO WEB URČENÝ MAMINKÁM

Prožijte okamžiky těhotenství, porodu a prvních let děťátka v lásce, sebedůvěře a klidu... Pomoci Vám s tím může paní Iveta Hladíková, která nabízí mnoho služeb pro maminky, i pro ty nastávající. Více se můžete dozvědět na jejích internetových stránkách www.4mama.cz. Pro tento web jsme nedávno vytvářely u mne v ateliéru novou sadu fotografií.


Paní Iveta Hladíková je členkou občanského sdružení Mamila, které poskytuje pomoc, poradenství a podporu matkám a dětem po celou dobu trvání kojení. Vystudovala obor dětská sestra a má několikaletou praxi na oddělení dětské onkologie, oddělení transplantace kostní dřeně a nedonošeneckém JIPu ve FN Motol v Praze.

Je certifikovanou chůvou pro děti od narození do 3 let věku. Dále je certifikovanou lymfoterapeutkou přímo u kapacity v tomto oboru MUDr. Bechyněho s praxí v CPM u MUDr. Vlasáka v Praze. V roce 2006 vystudovala obor ošetřovatelství a pedagogika na LF UK. Absolvovala kurz masáží kojenců a dětí a aromaterapie u Mgr. Hašplové. Působí jako uč…