Přeskočit na hlavní obsah

SKUPINOVÁ FOTOGRAFIE VE STYLU VANITY FAIR

Plzeňská agentura DS Models pořádá pravidelně už několik let modeling camp pro všechny dívky, které by se rády dozvěděly něco o práci modelky. Autorka projektu Pavlína Němečková má bohaté zkušenosti v oblasti modelingu, produkce a sportovních akcí. Sama se zúčastnila soutěží MISS AEROBIK ČR, semifinálových kol MISS ČR, MISS PRAHA OPEN, Dívka Roku ČR a mnoha dalších. Pavlína Němečková je také zakladatelkou úspěšného regionálního projektu Dívka Šumavy, který překročil své hranice a vyrostl v Česko-Slovenskou MISS.


Hlavním cílem tohoto kurzu je mladým dívkám od (6-15) let přiblížit svět modelingu a to bez ohledu na tělesnou výšku či hmotnost. A ukázat jim zdravý životní styl, správné stravování, ale i to jak se dobře hýbat a být fit. Kromě toho si dívky vyzkouší si, jaké je to být před kamerou nebo fotoaparátem.

Letos jsem se akce zúčastnila také, s autorkou projektu Pavlínou Němečkovou jsme se dohodly na vytvoření společné fotografie dívek. Mým cílem bylo vytvořit fotografii, která bude originální, netradiční, která se bude lidem a hlavně zúčastněným dívkám líbit a také to, aby dívky focení bavilo.

Dívky byly na základě věku rozděleny do dvou skupin. Mladší dívky, DS MINI Models, byly ve výrazné převaze, na fotografii jich bylo potřeba vyfotit celkem 21. Starších dívek, DS Models, bylo pouze 5. Pro ty mladší jsem se rozhodla vytvořit skupinovou fotografii ve stylu magazínu Vanity Fair. Pro ty starší jsem našla inspiraci v práci známého fotografa jménem Peter Lindbergh.


Fotografování předcházely hodiny příprav. Plánování, nákresy postav, zajišťování dostatku šatů, balení a stěhování velkého množství fotografického vybavení, několikahodinové focení, úpravy fotografií. Ale stálo to zato. Myslím, že obě fotografie se vydařily, dívky si focení užily a všichni byly s focením spokojeni. Podobnou fotografii jsem měla již delší dobu v plánu, nyní se naskytla jedinečná příležitost můj záměr zrealizovat.

Bylo úžasné sledovat malé holčičky, když si oblékly na sebe slavnostní šaty, jak rázem změnily své chování, točily se na místě, pozorovaly, jak šaty vlají a radostně pobíhaly v prostoru focení. Ženy to prostě v sobě mají už od malička, chtějí se zdobit, chtějí se cítit krásné a líbit se.

Děkuji všem, kteří se na akci podíleli, a především Pavlíně Němečkové. Je to naprosto úžasná a krásná žena, a to nejen vzhledem, ale i celou svojí duší. Pokud někdy přihlásíte svoji dceru na některý z jejích modeling campů, nebudete litovat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito.

Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.

RODINNÉ FOTOGRAFOVÁNÍ PRO LUCII KŘÍŽKOVOU

Bylo mi ctí přivítat v mém fotostudiu paní Lucii Křížkovou. Moderátorku nejen pořadu Sama doma. Lucie Váchová je vítězka soutěže Miss České republiky v roce 2003. Poté dostala příležitost zúčastnit se jako zástupkyně České republiky soutěže Miss World v Číně a stala se První vicemiss World Sports, což je sportovní soutěž účastnic Miss World. Zahrála také několik drobných filmových či televizních rolí. A pravidelné pořádá různé charitativní projekty. Mimo vše zmíněné je ale především milující máma. Fotografovala jsem především její dvě děti, Davídka a Lolu. Při té příležitosti vzniklo i pár rodinných fotografií.

Manžel Lucie Křížkové - David Křížek - je český profesionální jachtař. Získal mnoho medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách, celkem čtyřikrát přeplul Atlantský oceán. Stal se profesionálním trenérem jachtingu ve Sportovním centru mládeže, které spoluzakládal. V listopadu 2008 vydal David Křížek svoji první dobrodružnou knihu o přípravě a vlastní účasti v legendárním …

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO WEB URČENÝ MAMINKÁM

Prožijte okamžiky těhotenství, porodu a prvních let děťátka v lásce, sebedůvěře a klidu... Pomoci Vám s tím může paní Iveta Hladíková, která nabízí mnoho služeb pro maminky, i pro ty nastávající. Více se můžete dozvědět na jejích internetových stránkách www.4mama.cz. Pro tento web jsme nedávno vytvářely u mne v ateliéru novou sadu fotografií.


Paní Iveta Hladíková je členkou občanského sdružení Mamila, které poskytuje pomoc, poradenství a podporu matkám a dětem po celou dobu trvání kojení. Vystudovala obor dětská sestra a má několikaletou praxi na oddělení dětské onkologie, oddělení transplantace kostní dřeně a nedonošeneckém JIPu ve FN Motol v Praze.

Je certifikovanou chůvou pro děti od narození do 3 let věku. Dále je certifikovanou lymfoterapeutkou přímo u kapacity v tomto oboru MUDr. Bechyněho s praxí v CPM u MUDr. Vlasáka v Praze. V roce 2006 vystudovala obor ošetřovatelství a pedagogika na LF UK. Absolvovala kurz masáží kojenců a dětí a aromaterapie u Mgr. Hašplové. Působí jako uč…