Přeskočit na hlavní obsah

MiniMISS 2018

Koncem září jsem se zúčastnila výběrového kola pro finalistky projektu MiniMISS, který v Plzni pořádá agentura DS Models. Projektu se účastním jako jeden z porotců. Tento projekt vychází z tradiční akce „MINI MODELING CAMP“, aneb školička minimodelek, která se v Plzni koná již 10 let. Přihlásit se mohly však i dívky, které se Modeling campu neúčastnily.
Někomu by se možná mohlo zdát, že soutěž, kde se hodnotí krása, není pro děvčata vůbec to pravé a že by mohla poškodit jejich sebevědomí. Myšlenkou projektu MiniMISS je však pravý opak. A to je také důvod, proč se tohoto projektu tak ráda účastním. Hlavním cílem soutěže je přiblížit mladým dívkám prostřednictvím atraktivního a lákavého světa „modelingu“ správné pochopení cesty ke kráse, bez ohledu na tělesnou výšku, hmotnost, tedy zdravým životním stylem – správnou, zdravou stravou v kombinaci se sportovními, pohybovými aktivitami, předcházení špatným stravovacím návykům, budování zdravé sebedůvěry.

Soutěž miniMISS je novinkou, je otevřená pro všechny dívky, s jakýmkoliv místem bydliště, které chtějí zažít něco nového, vyzkoušet si a vidět prostředí, zákulisí, co vše obnáší příprava a realizace „soutěže". Jediné omezení, podmínka je věková hranice 6 – 9, 10 – 13 a 14 – 16 let. Smyslem projektu je upevňování povědomí o zdravém životním stylu, osobní rozvoj.

Organizátorka soutěže, Pavlína Němečková, o soutěži řekla: „Nebude soutěží, jakou jsme u tohoto typu zvyklí … dívky budou vystupovat jako tým, v žádném případě se nebude hodnotit jejich krása, nebo jednotlivá vystoupení. Naopak, chceme v každé dívce posilovat její zdravou sebedůvěru, dokázat jí, že je krásná a dokonalá právě tak jak přichází. Motivovat ji v rozvíjení a zdokonalování její osobnosti. Hlavním posláním bude zanechat v srdcích slečen krásné zážitky, vzpomínky a samozřejmě zkušenost, ze které budou moci někdy v budoucnu čerpat. Chceme je inspirovat možnostmi rozvoje sebe sama, naplňování volného času světem pohybu, tance, sportu, upevňování zdravého sebevědomí, víry v sebe sama a své schopnosti, což v dnešní době velkého tlaku okolního světa a sociálních sítí je jedním ze zásadních témat."

Finále proběhne 20. 10. 2018 v Nákupním centru Borská pole v Plzni a já se těším na setkání s Vámi, kteří přijdete dívky podpořit.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO MÓDNÍ NÁVRHÁŘKU IVETU PAULEROVOU

Nedávno jsem měla příležitost fotografovat módní návrhářku, paní Ivetu Paulerovou. Oslovila mne s přáním, abych vyfotografovala její rodinu a zároveň i její profesní portrét, který aktuálně potřebovala do článku o její nově připravované kolekci.


Návrhářství se Iveta věnuje již od roku 2005, kdy dokončila oděvní školu. Proto se řadí mezi naše přední české módní návrháře. Během studií se účastnila celorepublikových přehlídek a soutěží, kde získala řadu ocenění. Od té doby spolupracovala také na řadě projektů, jakými jsou soutěže krásy, spolupráce s charitativními organizacemi a jiné. Má za sebou několik vlastních módních přehlídek a širokou vlastní rozmanitou tvorbu. Patří mezi ni především dámské společenské šaty, svatební šaty, koktejlky apod.

Pro Ivetu jsou na šatech velmi důležité detaily, které dotváří jedinečnost celkového vzhledu oděvu. Pro svou tvorbu používá luxusní materiál, zejména z Itálie a Francie, který doplňuje kvalitními komponenty na světové úrovni. Originální šaty, ne…

FOTOGRAFIE DO DALŠÍHO KOLA The Portrait Masters Awards

Tak toto jsou moji letošní adepti, které jsem vyslala do dalšího kola mezinárodní fotografické soutěže The Portrait Masters Awards. Poslala bych více, ale už takhle jsem překročila svůj finanční limit, který jsem si na toto kolo povolila.

Je to vždy velké rozhodování, kterou fotku vybrat. A není to jen o tom vybrat a poslat. Ale je třeba očekávat i možné zklamání, protože to, co se líbí mně a přijde mi zajímavé, už nemusí připadat zajímavé porotě. Když pak nějaká fotografie, která mne chytla u srdce a u které mám pocit, že se to fakt povedlo, dostane bodů málo nebo neprojde, bývá to bolestivé. I když si předem říkám, že to tak prožívat nebudu :-) Ale i tyto případné neúspěchy, jsou cestou k růstu a učí mne. Takže letos do toho jdu opět, držte mi palce. :-)