Přeskočit na hlavní obsah

PÁR SLOV O FOTOGRAFCE

Uvědomila jsem si, že zde sdílím fotografie a příběhy mých klientů, ale zatím jsem se nikdy na tomto blogu pořádně nepředstavila. Tak jdu na to, abyste měli alespoň trochu představu, kdo to tady všechno píše. Jmenuji se Gabriela a vlastním portrétní fotografické studio v Plzni. Fotografování se věnuji přibližně od roku 2011. Nejdříve během mateřské dovolené a po jejím skončení jsem se rozhodla touto cestou vydat profesionálně. A asi také nevíte, že ze začátku jsem byla především video maker. Filmovala jsem svatby. K tomu jsem i fotografovala, ale pak nastal čas rozhodnout se, kterou z těchto dvou cest se vydám. Protože obě najednou nešly dělat pořádně.

Ze všech oborů fotografování mám nejraději portrétní fotografii. Od samého začátku. Ráda pozoruji lidské tváře a hledám příběhy, které se za nimi skrývají. Právě tyto příběhy podle mne těm obrázkům, kterým se říká fotka, dávají život.

Kromě fotografování také velice ráda sportuji. I když v poslední době nemám tolik času, abych se sportu mohla věnovat tak, jak bych chtěla. Ale věřím, že za pár let se k němu opět dostanu více. Baví mne především jízda na horském kole. Příležitostně se účasním závodů MTBO (jízda na kole a hledání kontrol podle mapy). Sice se vždy někde ztratím v lese a celkem dlouho a zoufale hledám, kde jsem a kudy se vydat dál. Někdy mám při tom na sebe hrozný vztek a někdy se mi chce při tom brečet. Ale nakonec se vždycky zase najdu a dorazím do cíle. Ale to dobrodružství, které při tom člověk zažívá, to stojí za to. Dále mám ráda tanec. Tam mám sice trochu obavy, že na mne při tanci není moc hezký pohled, ale tanec miluji na tolik, že jsem se rozhodla tento blok překonat a snažím se stud neřešit. Dříve jsem také jezdila na kajaku na divoké vodě, ale u toho nevím, jestli ještě dokážu překonat strach, který jsem z divoké vody měla.

A mám ráda přírodu. Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, jak je krásná, co všechno nám dává. Jak moc ji potřebujeme a jak moc bychom si ji měli vážit. Věřím, že každý z nás může přispět k tomu, abychom ji společně chránili. A tak začínám u sebe a snažím se ve své domácnosti podnikat alespoň drobné ekologické kroky k tomu, abych v tomto směru měla čisté svědomí.
 Nebyla jsem na to ale dost průrazná, nevěřila jsem si, vedle ostatních dívek jsem si připadala vždy ošklivá. Žádný velký úspěch v podobě titulní strany časopisu nebo výhry v soutěži krásy mne v této oblasti nečekal. Ale myslím, že díky tomu se umím vcítit do toho, jaké to je, když si člověk před kamerou nevěří. Neví, co má dělat, stydí se, není si jistý sám sebou. Věřím, že laskavý a chápavý přístup, nějaké ty rady a sem tam upřímná pochvala, dokáže každého tohoto ostychu zbavit a pomůže mu se před fotoaparátem uvolnit.

Přiložená fotografie je můj portrét. Byl pořízen v rychlosti, když jsem testovala nastavení světel během fotografování kolekce oblečení módní návrhářky Ivety Paulerové v divadle Studio Dva na Václavském náměstí v Praze. Fotky z tohoto focení zde jistě brzy uvidíte. Za zmáčknutí spouště děkuji Katce Beranové. Až ji omrzí péct dorty v Make a Cake, zaměstnám ji u sebe jako druhého fotografa :-)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO MÓDNÍ NÁVRHÁŘKU IVETU PAULEROVOU

Nedávno jsem měla příležitost fotografovat módní návrhářku, paní Ivetu Paulerovou. Oslovila mne s přáním, abych vyfotografovala její rodinu a zároveň i její profesní portrét, který aktuálně potřebovala do článku o její nově připravované kolekci.


Návrhářství se Iveta věnuje již od roku 2005, kdy dokončila oděvní školu. Proto se řadí mezi naše přední české módní návrháře. Během studií se účastnila celorepublikových přehlídek a soutěží, kde získala řadu ocenění. Od té doby spolupracovala také na řadě projektů, jakými jsou soutěže krásy, spolupráce s charitativními organizacemi a jiné. Má za sebou několik vlastních módních přehlídek a širokou vlastní rozmanitou tvorbu. Patří mezi ni především dámské společenské šaty, svatební šaty, koktejlky apod.

Pro Ivetu jsou na šatech velmi důležité detaily, které dotváří jedinečnost celkového vzhledu oděvu. Pro svou tvorbu používá luxusní materiál, zejména z Itálie a Francie, který doplňuje kvalitními komponenty na světové úrovni. Originální šaty, ne…

FOTOGRAFIE DO DALŠÍHO KOLA The Portrait Masters Awards

Tak toto jsou moji letošní adepti, které jsem vyslala do dalšího kola mezinárodní fotografické soutěže The Portrait Masters Awards. Poslala bych více, ale už takhle jsem překročila svůj finanční limit, který jsem si na toto kolo povolila.

Je to vždy velké rozhodování, kterou fotku vybrat. A není to jen o tom vybrat a poslat. Ale je třeba očekávat i možné zklamání, protože to, co se líbí mně a přijde mi zajímavé, už nemusí připadat zajímavé porotě. Když pak nějaká fotografie, která mne chytla u srdce a u které mám pocit, že se to fakt povedlo, dostane bodů málo nebo neprojde, bývá to bolestivé. I když si předem říkám, že to tak prožívat nebudu :-) Ale i tyto případné neúspěchy, jsou cestou k růstu a učí mne. Takže letos do toho jdu opět, držte mi palce. :-)

VÝBĚR DĚTSKÝCH PORTRÉTNÍCH FOTOGRAFIÍ ZA ROK 2018

Závěr roku svádí k rekapitulaci a poohlédnutím se. Prohlížím si svoji práci za uplynulých 12 měsíců a přemýšlím, co se mi tento rok podařilo, čeho jsem dosáhla a zároveň i plánuji, dávám dohromady cíle pro rok příští. V rámci této rekapitulace jsem připravila krátké video, výběr z dětských portrétních fotografií, které jsem v roce 2018 pořídila. Je to pouze část mé práce, letos velkou část mé práce tvořily i portréty dospělých. Ty budou mít své video třeba příští rok :-)