Přeskočit na hlavní obsah

BUSINESS PORTRÉT - ANNA ŠPERLOVÁ

Nedávno mne ve fotostudiu za účelem fotografování navštívila paní Anna Šperlová, jednatelka společnosti Excellent Plzeň s.r.o. Paní Šperlovou znám již několik let jako úspěšnou podnikatelku, organizátorku společenských akcí, především konference Excellentní žena a plesů. Do studia ke mně přišla za účelem pořízení fotografií pro její profesní zájmy. Během plánovací konzultace mi však prozradila o sobě i to, že velice ráda tančí společenské tance a doma má několik společenských šatů. Tato informace pro mne byla jasným impulsem k tomu, přesvědčit ji, aby si na focení přinesla i některé z jejích oblíbených šatů a abychom kromě business portrétů vyfotily i něco do jejího osobního archivu.


Společnost EXCELLENT PLZEŇ s.r.o. nabízí své služby těm, které zajímá vzdělávání, osobní rozvoj, kultura, zdravý životní styl a setkávání s lidmi. Konference, které pořádá, jsou určeny pro ženy všech věkových kategorií, různých zájmů i profesí a jejich cílem je pravidelné společné setkávání, výměna zkušeností, vzdělávání, hledání nových aktivit i posilování sebevědomí. Součástí programu jsou přednášky zajímavých exkluzivních hostů, které Anna Šperlová pečlivě vybírá a kteří účastnice nejen motivují a inspirují, ale i nabíjejí pozitivní energií. Za svoje aktivity získala paní Anna Šperlová v roce 2016 cenu Žena regionu Plzeňského kraje.

Kromě práce, která ji velice baví, a tance, paní Šperlová také velice ráda cestuje. Sama o sobě říká, že žije velmi inspirující život, cestuje, poznává nové lidi. Celý svůj život se vzdělává a dokud to půjde, tak nepřestane. A byla by moc ráda, kdyby toto nadšení přenesla i na ostatní ženy. Těší ji, když jí píší své nápady, návrhy a pak se podaří je společně zrealizovat. A ještě má jednu velkou radost – je více jak 20 let členkou celosvětové charitativní organizace Lions International. A na základě toho založila v Plzni klub Lions Club Plzeň Ladies. Pomáhá nevidomým dětem i dospělým, postiženým dětem, všem potřebným. Pokud by některá z žen chtěla pomáhat, rády ji mezi sebou přivítají.

Odkazy na stránky společnosti Excellent Plzeň s.r.o. a konference Excellentní žena:
www.explzen.cz
www.excellentnizena.cz

A pokud i vy byste měli zájem o portrétní fotografie, můžete navštívit mé internetové stránky, kde s o fotografování dozvíte vice:
www.portretygabriela.cz

Za úpravu vizáže a asistenci během fotografování děkuji Ivě Markové, ze I'M - Studio Touch of Beauty.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO MÓDNÍ NÁVRHÁŘKU IVETU PAULEROVOU

Nedávno jsem měla příležitost fotografovat módní návrhářku, paní Ivetu Paulerovou. Oslovila mne s přáním, abych vyfotografovala její rodinu a zároveň i její profesní portrét, který aktuálně potřebovala do článku o její nově připravované kolekci.


Návrhářství se Iveta věnuje již od roku 2005, kdy dokončila oděvní školu. Proto se řadí mezi naše přední české módní návrháře. Během studií se účastnila celorepublikových přehlídek a soutěží, kde získala řadu ocenění. Od té doby spolupracovala také na řadě projektů, jakými jsou soutěže krásy, spolupráce s charitativními organizacemi a jiné. Má za sebou několik vlastních módních přehlídek a širokou vlastní rozmanitou tvorbu. Patří mezi ni především dámské společenské šaty, svatební šaty, koktejlky apod.

Pro Ivetu jsou na šatech velmi důležité detaily, které dotváří jedinečnost celkového vzhledu oděvu. Pro svou tvorbu používá luxusní materiál, zejména z Itálie a Francie, který doplňuje kvalitními komponenty na světové úrovni. Originální šaty, ne…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…