Přeskočit na hlavní obsah

ČLÁNEK Z PLZEŇSKÉHO DENÍKU

Když jsem začínala fotografovat, nikdy by mne nenapadlo, že o mém focení budou psát jednou v novinách. Nyní se tak stalo a i když věci, o kterých se tam píše, nejsou nic, co by přišlo samo, roky jsem tvrdě pracovala, abych zmíněných úspěchů dosáhla, tak když článek čtu, jsem z toho zaskočená a přijde mi to neuvěřitelné. Slovo po slovu ve mne vzbuzuje radost a vděčnost za to, že mohu dělat práci, kterou dělám od srdce. Samozřejmě je spousta chvil, kdy to zrovna potěšení není, je to spíše boj, protože často člověk musí překonávat spoustu překážek a i osobních bloků a záležitostí, které vyplouvají na povrch. Často přicházejí i pochybnosti, zda pokračovat nebo zda dělám věci správně. Ale když se pak občas zastavím, zklidním a podívám se zpět na všechny ty portréty úžasných lidí, které jsem měla tu čest fotografovat - často mívám pocit, že se jim dívám přímo do duše - těší mne, že mohu lidem poskytovat tyto služby. Děkuji všem mým klientům za jejich odvahu a důvěru nechat se u mne vyfotografovat a podívat se na sebe skrze můj objektiv. Děkuji za povzbuzení a podporu, které od Vás dostávám.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO MÓDNÍ NÁVRHÁŘKU IVETU PAULEROVOU

Nedávno jsem měla příležitost fotografovat módní návrhářku, paní Ivetu Paulerovou. Oslovila mne s přáním, abych vyfotografovala její rodinu a zároveň i její profesní portrét, který aktuálně potřebovala do článku o její nově připravované kolekci.


Návrhářství se Iveta věnuje již od roku 2005, kdy dokončila oděvní školu. Proto se řadí mezi naše přední české módní návrháře. Během studií se účastnila celorepublikových přehlídek a soutěží, kde získala řadu ocenění. Od té doby spolupracovala také na řadě projektů, jakými jsou soutěže krásy, spolupráce s charitativními organizacemi a jiné. Má za sebou několik vlastních módních přehlídek a širokou vlastní rozmanitou tvorbu. Patří mezi ni především dámské společenské šaty, svatební šaty, koktejlky apod.

Pro Ivetu jsou na šatech velmi důležité detaily, které dotváří jedinečnost celkového vzhledu oděvu. Pro svou tvorbu používá luxusní materiál, zejména z Itálie a Francie, který doplňuje kvalitními komponenty na světové úrovni. Originální šaty, ne…

FOTOGRAFIE DO DALŠÍHO KOLA The Portrait Masters Awards

Tak toto jsou moji letošní adepti, které jsem vyslala do dalšího kola mezinárodní fotografické soutěže The Portrait Masters Awards. Poslala bych více, ale už takhle jsem překročila svůj finanční limit, který jsem si na toto kolo povolila.

Je to vždy velké rozhodování, kterou fotku vybrat. A není to jen o tom vybrat a poslat. Ale je třeba očekávat i možné zklamání, protože to, co se líbí mně a přijde mi zajímavé, už nemusí připadat zajímavé porotě. Když pak nějaká fotografie, která mne chytla u srdce a u které mám pocit, že se to fakt povedlo, dostane bodů málo nebo neprojde, bývá to bolestivé. I když si předem říkám, že to tak prožívat nebudu :-) Ale i tyto případné neúspěchy, jsou cestou k růstu a učí mne. Takže letos do toho jdu opět, držte mi palce. :-)

VÝBĚR DĚTSKÝCH PORTRÉTNÍCH FOTOGRAFIÍ ZA ROK 2018

Závěr roku svádí k rekapitulaci a poohlédnutím se. Prohlížím si svoji práci za uplynulých 12 měsíců a přemýšlím, co se mi tento rok podařilo, čeho jsem dosáhla a zároveň i plánuji, dávám dohromady cíle pro rok příští. V rámci této rekapitulace jsem připravila krátké video, výběr z dětských portrétních fotografií, které jsem v roce 2018 pořídila. Je to pouze část mé práce, letos velkou část mé práce tvořily i portréty dospělých. Ty budou mít své video třeba příští rok :-)