Přeskočit na hlavní obsah

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO WEB URČENÝ MAMINKÁM

Prožijte okamžiky těhotenství, porodu a prvních let děťátka v lásce, sebedůvěře a klidu... Pomoci Vám s tím může paní Iveta Hladíková, která nabízí mnoho služeb pro maminky, i pro ty nastávající. Více se můžete dozvědět na jejích internetových stránkách www.4mama.cz. Pro tento web jsme nedávno vytvářely u mne v ateliéru novou sadu fotografií.


Paní Iveta Hladíková je členkou občanského sdružení Mamila, které poskytuje pomoc, poradenství a podporu matkám a dětem po celou dobu trvání kojení. Vystudovala obor dětská sestra a má několikaletou praxi na oddělení dětské onkologie, oddělení transplantace kostní dřeně a nedonošeneckém JIPu ve FN Motol v Praze.

Je certifikovanou chůvou pro děti od narození do 3 let věku. Dále je certifikovanou lymfoterapeutkou přímo u kapacity v tomto oboru MUDr. Bechyněho s praxí v CPM u MUDr. Vlasáka v Praze. V roce 2006 vystudovala obor ošetřovatelství a pedagogika na LF UK. Absolvovala kurz masáží kojenců a dětí a aromaterapie u Mgr. Hašplové. Působí jako učitelka v soukromé školce Wonderland v Praze pro věkovou skupinu 2-3 roky.

Její pracovní láskou jsou děti od embrya v bříšku, přes plod, novorozence až do 3 let věku a to na suchu i ve vodě. Věnuje se poradenství v oblasti poporodní péče o matku a dítě, laktačnímu poradenství, správnému držení a polohování novorozence a kojence, rozvoji, výchově a vzdělávání kojenců a batolat v souladu s jejich psychomotorickým vývojem a vrozenými dispozicemi. Poskytuje služby jako poporodní dula s působením v domácnosti a pokud si to stav vyžaduje i v průběhu noci. Ve vodě pracuje s dětmi od zhojení pupečníku formou vaničkování a následného plavání. Úzce spolupracuje s fyzioterapeutkou a ortopedkou. Děti u kterých zjistí odchylky od vývoje posílá na vyšetření. Po vyšetření lékař „ušije“ manipulaci, cvičení a plavání na míru, tak jak si stav dítěte vyžaduje. Tento způsob detekace odchylek a zahájení včasného cvičení a manipulace s dítětem v útlém věku nám umožňuje hravou formou dosáhnout návratu k fyziologickému vývoji s ohledem na individualitu dítěte. Do 1 roku věku dítěte se tak dá kompenzovat řada nesrovnalostí.

Je zastánkyně alternativní medicíny, zdravého životního stylu a výchovy dětí s láskou, kdy posloucháme intuici a ctíme hranice. Čerpá z letitých zkušeností z praxe a jejím mentorem je prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc.

Služby, které nabízí jsou:

  • individuální poradenství pro ženy během těhotenství
  • doprovod v těhotenství a při porodu 
  • doprovod ženy po porodu a v šestinedělí
  • pomoc jako laktační poradkyně ženám před porodem (příprava na laktaci) a po porodu (první přisátí, správné přisátí…) v šestinedělí a kojeneckém a batolecím věku
  • individuální poradenství v oblasti výchovy, vývoje a vzdělávání  dětí od stádia plodu do věku 3 let dítěte
  • vaničkování u Vás doma od zhojení pupečníčku do 6-8 měsíce věku miminka ( návštěva zahrnuje seznámení s aktuálním psychomotorickým vývojem miminka, detekace odchylek vývoje a jejich kompenzace, denní režim miminka, laktační poradenství, výživa a pitný režim maminky, správnou manipulaci s miminkem a další dotazy a problémy, které Vás zajímají) 
  • následné plavání miminka od 6 měsíce 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito.

Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.

FOTOGRAFIE DO DALŠÍHO KOLA The Portrait Masters Awards

Tak toto jsou moji letošní adepti, které jsem vyslala do dalšího kola mezinárodní fotografické soutěže The Portrait Masters Awards. Poslala bych více, ale už takhle jsem překročila svůj finanční limit, který jsem si na toto kolo povolila.

Je to vždy velké rozhodování, kterou fotku vybrat. A není to jen o tom vybrat a poslat. Ale je třeba očekávat i možné zklamání, protože to, co se líbí mně a přijde mi zajímavé, už nemusí připadat zajímavé porotě. Když pak nějaká fotografie, která mne chytla u srdce a u které mám pocit, že se to fakt povedlo, dostane bodů málo nebo neprojde, bývá to bolestivé. I když si předem říkám, že to tak prožívat nebudu :-) Ale i tyto případné neúspěchy, jsou cestou k růstu a učí mne. Takže letos do toho jdu opět, držte mi palce. :-)

VÝBĚR DĚTSKÝCH PORTRÉTNÍCH FOTOGRAFIÍ ZA ROK 2018

Závěr roku svádí k rekapitulaci a poohlédnutím se. Prohlížím si svoji práci za uplynulých 12 měsíců a přemýšlím, co se mi tento rok podařilo, čeho jsem dosáhla a zároveň i plánuji, dávám dohromady cíle pro rok příští. V rámci této rekapitulace jsem připravila krátké video, výběr z dětských portrétních fotografií, které jsem v roce 2018 pořídila. Je to pouze část mé práce, letos velkou část mé práce tvořily i portréty dospělých. Ty budou mít své video třeba příští rok :-)