Přeskočit na hlavní obsah

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO WEB URČENÝ MAMINKÁM

Prožijte okamžiky těhotenství, porodu a prvních let děťátka v lásce, sebedůvěře a klidu... Pomoci Vám s tím může paní Iveta Hladíková, která nabízí mnoho služeb pro maminky, i pro ty nastávající. Více se můžete dozvědět na jejích internetových stránkách www.4mama.cz. Pro tento web jsme nedávno vytvářely u mne v ateliéru novou sadu fotografií.


Paní Iveta Hladíková je členkou občanského sdružení Mamila, které poskytuje pomoc, poradenství a podporu matkám a dětem po celou dobu trvání kojení. Vystudovala obor dětská sestra a má několikaletou praxi na oddělení dětské onkologie, oddělení transplantace kostní dřeně a nedonošeneckém JIPu ve FN Motol v Praze.

Je certifikovanou chůvou pro děti od narození do 3 let věku. Dále je certifikovanou lymfoterapeutkou přímo u kapacity v tomto oboru MUDr. Bechyněho s praxí v CPM u MUDr. Vlasáka v Praze. V roce 2006 vystudovala obor ošetřovatelství a pedagogika na LF UK. Absolvovala kurz masáží kojenců a dětí a aromaterapie u Mgr. Hašplové. Působí jako učitelka v soukromé školce Wonderland v Praze pro věkovou skupinu 2-3 roky.

Její pracovní láskou jsou děti od embrya v bříšku, přes plod, novorozence až do 3 let věku a to na suchu i ve vodě. Věnuje se poradenství v oblasti poporodní péče o matku a dítě, laktačnímu poradenství, správnému držení a polohování novorozence a kojence, rozvoji, výchově a vzdělávání kojenců a batolat v souladu s jejich psychomotorickým vývojem a vrozenými dispozicemi. Poskytuje služby jako poporodní dula s působením v domácnosti a pokud si to stav vyžaduje i v průběhu noci. Ve vodě pracuje s dětmi od zhojení pupečníku formou vaničkování a následného plavání. Úzce spolupracuje s fyzioterapeutkou a ortopedkou. Děti u kterých zjistí odchylky od vývoje posílá na vyšetření. Po vyšetření lékař „ušije“ manipulaci, cvičení a plavání na míru, tak jak si stav dítěte vyžaduje. Tento způsob detekace odchylek a zahájení včasného cvičení a manipulace s dítětem v útlém věku nám umožňuje hravou formou dosáhnout návratu k fyziologickému vývoji s ohledem na individualitu dítěte. Do 1 roku věku dítěte se tak dá kompenzovat řada nesrovnalostí.

Je zastánkyně alternativní medicíny, zdravého životního stylu a výchovy dětí s láskou, kdy posloucháme intuici a ctíme hranice. Čerpá z letitých zkušeností z praxe a jejím mentorem je prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc.

Služby, které nabízí jsou:

  • individuální poradenství pro ženy během těhotenství
  • doprovod v těhotenství a při porodu 
  • doprovod ženy po porodu a v šestinedělí
  • pomoc jako laktační poradkyně ženám před porodem (příprava na laktaci) a po porodu (první přisátí, správné přisátí…) v šestinedělí a kojeneckém a batolecím věku
  • individuální poradenství v oblasti výchovy, vývoje a vzdělávání  dětí od stádia plodu do věku 3 let dítěte
  • vaničkování u Vás doma od zhojení pupečníčku do 6-8 měsíce věku miminka ( návštěva zahrnuje seznámení s aktuálním psychomotorickým vývojem miminka, detekace odchylek vývoje a jejich kompenzace, denní režim miminka, laktační poradenství, výživa a pitný režim maminky, správnou manipulaci s miminkem a další dotazy a problémy, které Vás zajímají) 
  • následné plavání miminka od 6 měsíce 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FOTOGRAFOVÁNÍ NÁCTILETÝCH

Přemluvit -náctileté děti k návštěvě fotostudia není zrovna jednoduchá věc a ne vždy tato snaha rodičů končí úspěšně. Přesto věřím, že pokud děti budou mít své portréty i z tohoto období svého života, budou za ně jednou velice rády. Není třeba je oblékat do něčeho, co zrovna nepreferují, nebo je stylizovat do role, která jim není blízká. Můžeme je vyfotit, takové, jaké jsou nyní. V tom, co rádi nosí, co se jim na nich líbí. Ráda do focení zakomponuji jejich přání a představy. Pokusím se naladit na Vaše dítě a vžít se do jeho pocitů, které z fotografování může mít. Tomu přizpůsobím svůj způsob práce tak, aby i Vaše dospívající dítě mělo chuť během fotografování spolupracovat, aby ho fotografování bavilo, přestože původně na to mohlo mít názor zcela opačný. Věřím, že společně vytvoříme fotografie, které se dospívajícímu budou líbit a na které bude hrdý.

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem. Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit. Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem. (Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také.