Přeskočit na hlavní obsah

ÚSPĚCH V MEZINÁRODNÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽI

Velice mne potěšil e-mail, který mi přišel před pár dny. Jednalo se o e-mail, který oznamoval výsledky mezinárodní fotografické soutěže B&W CHILD 2019 PHOTO COMPETITION. Do této soutěže jsem již dříve fotografie posílala. Některým z nich se podařilo uspět. Pak jsem si dala pár kol pauzu. Bylo potřeba soustředit se na jiné věci týkající se rozvoje mého fotografování. V prosinci jsem se rozhodla opět zkusit pár fotografií do soutěže poslat.

Přihlásila jsem celkem pět portrétů. Nebyly to fotografie, které by byly focení speciálně pro soutěž. Byly to výsledky běžných klientských fotografických schůzek. O to více mne potěšilo, že tři z nich získaly titul NOMINEE. To znamená, že byly vybrány mezi zhruba 50 adeptů na vítězné snímky. Vzhledem k tomu, že se jedná o soutěž, do které své fotografie posílají ti nejlepší z oboru dětské portrétní fotografie, je to pro mne obrovský úspěch. Je pro mne veliká čest, že mé fotografie jsou ve výsledcích zařazeny společně s prací fotografů, které tolik obdivuji.
Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FOTOGRAFIE DO DALŠÍHO KOLA The Portrait Masters Awards

Tak toto jsou moji letošní adepti, které jsem vyslala do dalšího kola mezinárodní fotografické soutěže The Portrait Masters Awards. Poslala bych více, ale už takhle jsem překročila svůj finanční limit, který jsem si na toto kolo povolila.

Je to vždy velké rozhodování, kterou fotku vybrat. A není to jen o tom vybrat a poslat. Ale je třeba očekávat i možné zklamání, protože to, co se líbí mně a přijde mi zajímavé, už nemusí připadat zajímavé porotě. Když pak nějaká fotografie, která mne chytla u srdce a u které mám pocit, že se to fakt povedlo, dostane bodů málo nebo neprojde, bývá to bolestivé. I když si předem říkám, že to tak prožívat nebudu :-) Ale i tyto případné neúspěchy, jsou cestou k růstu a učí mne. Takže letos do toho jdu opět, držte mi palce. :-)

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito.

Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.

VÝBĚR DĚTSKÝCH PORTRÉTNÍCH FOTOGRAFIÍ ZA ROK 2018

Závěr roku svádí k rekapitulaci a poohlédnutím se. Prohlížím si svoji práci za uplynulých 12 měsíců a přemýšlím, co se mi tento rok podařilo, čeho jsem dosáhla a zároveň i plánuji, dávám dohromady cíle pro rok příští. V rámci této rekapitulace jsem připravila krátké video, výběr z dětských portrétních fotografií, které jsem v roce 2018 pořídila. Je to pouze část mé práce, letos velkou část mé práce tvořily i portréty dospělých. Ty budou mít své video třeba příští rok :-)