Přeskočit na hlavní obsah

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ Legacy Photography Awards

Nedávno jsem byla pozvána k účasti v nové fotografické soutěži Legacy Photography Awards. Začátkem května mne velice potěšilo druhé místo v kategorii Dětský portrét a další tři tituly "Honorable Mentions". 

Každý takový úspěch pro mne jako pro fotografku moc znamená. Nejde vlastně ani o to, na jakém místě se fotografie umístila. Je ale krásné vidět své fotografie vedle fotografií jiných fotografů, jejichž práci sleduji a obdivuji. A dříve jsem měla pocit, že něco takového, aby mé fotografie byly publikovány společně s jejich, není ani možné. 

Účast v různých soutěžích je i cestou, jak se zdokonalovat. Pošlete do soutěže fotografii, o které si myslíte, že je vrcholem vaší práce a ona zapadne. Přichází samozřejmě zklamání. Ale když se z toho člověk oklepe, je čas kritickým okem fotografii znovu prohlédnout a zjistit, jaké mohly být její slabé stránky. A třeba se ani žádné slabé stránky najít nemusí. A je důležité se smířit s tím, že každému se líbí něco jiného a nelze, aby se má práce líbila každému. Také už se mi stalo, že v jedné soutěži má fotografie úspěšná nebyla a v druhé se dostala mezi pět nejlepších. Takže často jde jen o to, kdo zrovna v porotě sedí :-)

Každopádně mne to posouvá. Při tvorbě fotografií do soutěže si vyzkouším nové věci, techniky, experimenty. Když si tyto věci osvojím, snadno je pak mohu použít i při běžné práci s klienty a vytvořit tak pro ně lepší nebo zajímavější fotografie.


Profesionální fotografka

Profesionální fotograf

Profesionální fotografKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

FOTOGRAFOVÁNÍ NÁCTILETÝCH

Přemluvit -náctileté děti k návštěvě fotostudia není zrovna jednoduchá věc a ne vždy tato snaha rodičů končí úspěšně. Přesto věřím, že pokud děti budou mít své portréty i z tohoto období svého života, budou za ně jednou velice rády. Není třeba je oblékat do něčeho, co zrovna nepreferují, nebo je stylizovat do role, která jim není blízká. Můžeme je vyfotit, takové, jaké jsou nyní. V tom, co rádi nosí, co se jim na nich líbí. Ráda do focení zakomponuji jejich přání a představy.

Pokusím se naladit na Vaše dítě a vžít se do jeho pocitů, které z fotografování může mít. Tomu přizpůsobím svůj způsob práce tak, aby i Vaše dospívající dítě mělo chuť během fotografování spolupracovat, aby ho fotografování bavilo, přestože původně na to mohlo mít názor zcela opačný. Věřím, že společně vytvoříme fotografie, které se dospívajícímu budou líbit a na které bude hrdý.


STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito.

Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.