Přeskočit na hlavní obsah

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ Legacy Photography Awards

Nedávno jsem byla pozvána k účasti v nové fotografické soutěži Legacy Photography Awards. Začátkem května mne velice potěšilo druhé místo v kategorii Dětský portrét a další tři tituly "Honorable Mentions". 

Každý takový úspěch pro mne jako pro fotografku moc znamená. Nejde vlastně ani o to, na jakém místě se fotografie umístila. Je ale krásné vidět své fotografie vedle fotografií jiných fotografů, jejichž práci sleduji a obdivuji. A dříve jsem měla pocit, že něco takového, aby mé fotografie byly publikovány společně s jejich, není ani možné. 

Účast v různých soutěžích je i cestou, jak se zdokonalovat. Pošlete do soutěže fotografii, o které si myslíte, že je vrcholem vaší práce a ona zapadne. Přichází samozřejmě zklamání. Ale když se z toho člověk oklepe, je čas kritickým okem fotografii znovu prohlédnout a zjistit, jaké mohly být její slabé stránky. A třeba se ani žádné slabé stránky najít nemusí. A je důležité se smířit s tím, že každému se líbí něco jiného a nelze, aby se má práce líbila každému. Také už se mi stalo, že v jedné soutěži má fotografie úspěšná nebyla a v druhé se dostala mezi pět nejlepších. Takže často jde jen o to, kdo zrovna v porotě sedí :-)

Každopádně mne to posouvá. Při tvorbě fotografií do soutěže si vyzkouším nové věci, techniky, experimenty. Když si tyto věci osvojím, snadno je pak mohu použít i při běžné práci s klienty a vytvořit tak pro ně lepší nebo zajímavější fotografie.


Profesionální fotografka

Profesionální fotograf

Profesionální fotografKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito.

Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.

FOTOGRAFOVÁNÍ PRO WEB URČENÝ MAMINKÁM

Prožijte okamžiky těhotenství, porodu a prvních let děťátka v lásce, sebedůvěře a klidu... Pomoci Vám s tím může paní Iveta Hladíková, která nabízí mnoho služeb pro maminky, i pro ty nastávající. Více se můžete dozvědět na jejích internetových stránkách www.4mama.cz. Pro tento web jsme nedávno vytvářely u mne v ateliéru novou sadu fotografií.


Paní Iveta Hladíková je členkou občanského sdružení Mamila, které poskytuje pomoc, poradenství a podporu matkám a dětem po celou dobu trvání kojení. Vystudovala obor dětská sestra a má několikaletou praxi na oddělení dětské onkologie, oddělení transplantace kostní dřeně a nedonošeneckém JIPu ve FN Motol v Praze.

Je certifikovanou chůvou pro děti od narození do 3 let věku. Dále je certifikovanou lymfoterapeutkou přímo u kapacity v tomto oboru MUDr. Bechyněho s praxí v CPM u MUDr. Vlasáka v Praze. V roce 2006 vystudovala obor ošetřovatelství a pedagogika na LF UK. Absolvovala kurz masáží kojenců a dětí a aromaterapie u Mgr. Hašplové. Působí jako uč…

RODINNÉ FOTOGRAFOVÁNÍ PRO LUCII KŘÍŽKOVOU

Bylo mi ctí přivítat v mém fotostudiu paní Lucii Křížkovou. Moderátorku nejen pořadu Sama doma. Lucie Váchová je vítězka soutěže Miss České republiky v roce 2003. Poté dostala příležitost zúčastnit se jako zástupkyně České republiky soutěže Miss World v Číně a stala se První vicemiss World Sports, což je sportovní soutěž účastnic Miss World. Zahrála také několik drobných filmových či televizních rolí. A pravidelné pořádá různé charitativní projekty. Mimo vše zmíněné je ale především milující máma. Fotografovala jsem především její dvě děti, Davídka a Lolu. Při té příležitosti vzniklo i pár rodinných fotografií.

Manžel Lucie Křížkové - David Křížek - je český profesionální jachtař. Získal mnoho medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách, celkem čtyřikrát přeplul Atlantský oceán. Stal se profesionálním trenérem jachtingu ve Sportovním centru mládeže, které spoluzakládal. V listopadu 2008 vydal David Křížek svoji první dobrodružnou knihu o přípravě a vlastní účasti v legendárním …