Přeskočit na hlavní obsah

FEJETON: Gabriela a její neodolatelný portrétní talent

Gabriela byla portrétní fotografkou s neuvěřitelným talentem. Její schopnost zachytit krásu a osobnost jednotlivců byla prostě ohromující. Lidé se k ní hrnuli, aby získali své dokonalé portréty, které zvýrazňovaly jejich nejlepší stránky.

Ale co bylo tajemstvím jejího úspěchu? Nikdo nevěděl, jakým zázrakem Gabriela dokázala tvořit tak skvělé portréty. Když se jí jednou jedna zákaznice zeptala na její tajemství, Gabriela se s úsměvem podívala a odpověděla: "Je to jednoduché, milá. Mám tajný filtr, který odstraňuje všechny neposedné vrásky, fleky a nechtěné pupínky. Když stisknu spoušť, fotografie je automaticky upravena, aby všichni vypadali jako hollywoodské hvězdy!"
Lidé byli fascinováni touto odpovědí a nemohli se dočkat, až budou mít tu čest být vyfotografováni Gabrielou. Gabriela se nezaměřovala jen na krásu povrchu, ale chtěla zachytit i duši každého jednotlivce. Lidé se u ní cítili skutečně unikátní a důležití. Byla to magie, kterou Gabriela dovedla vyvolat svým uměním.

Gabriela nebyla jen portrétní fotografkou, ale také ženou s velkým srdcem. Věřila, že každý člověk má svou jedinečnou krásu, která nemusí být definována společenskými standardy. Její práce byla o tom objevovat a oslavovat tuto krásu. Tak Gabriela pokračovala ve svém uměleckém snažení, přinášejícím radost a sebevědomí lidem prostřednictvím svých portrétů. Její fotografie se staly symbolem autenticity a vnitřního lesku. A tak si každý, kdo měl tu čest být vyfotografován Gabrielou, odnesl nejen úžasnou fotografii, ale také pocit, že je jedinečný a krásný právě takový, jaký je.

Ať už jste modelkou nebo obyčejným člověkem, Gabriela vám ukáže, že ve vás je něco, co stojí za to objevit a vyjádřit. Její portréty jsou jako magické zrcadlo, které odhaluje skryté poklady v každém z nás.

************************

Všichni, kteří jste dočetli až sem, berte, prosím, tento článek s rezervou. Jedná se o fejeton. A fejeton, jak si možná pamatujete ještě ze školy, je publicistický útvar, ve kterém se autor vyslovuje k běžným tématům každodenního života. Vyjadřuje subjektivní hodnocení, bývá humorný, ironický nebo kritický. Důležitá je u fejetonu pointa.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC VIKTOR ANTONIO

Nedávno jsem Vám zde představila fotografie herce Filipa Antonio. A dnes pro změnu přináším fotografie jeho neméně úspěšného mladšího bratra Viktora Antonio. Viktor Antonio jako pětiletý vyhrál konkurz do muzikálu Děti ráje. V současnosti ho můžete vidět například v muzikálech Kocour v botách nebo Čas růží. Z filmů bychom mohli jmenovat Anděl Páně 2, Po strništi bos, Špunti na vodě nebo Pepa. Jsem moc ráda, že jsem Filipa, Viktora i jejich maminku, zpěvačku a herečku Ditu Hořínkovou měla příležitost fotografovat. A nesmím zapomenout samozřejmě ani na jejich pejska Bertíka. Byl to ten fotograficky nejposlušnější pes, kterého jsem kdy fotila. Stačí na něj zavolat jménem a ihned pózuje.

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - DITA HOŘÍNKOVÁ

Poté, co jste zde nedávno mohli vidět fotografie bratrů Filipa a Viktora, je nyní konečně řada i na fotografii jejich maminky, herečky a zpěvačky Dity Hořínkové. Zpěvačka a herečka Dita Hořínková působí na divadelní scéně již od svých osmi let, kdy začínala v Národním divadle v představení Liška Bystrouška. Už jako členka Kühnova dětského sboru ztvárnila řadu dětských rolí ve Státní opeře Praha a v Národním i Stavovském divadle. Vystudovala obor herectví a moderování a poté absolvovala obor pedagogika, psychologie a metodika zpěvu na pražské HAMU. Má za sebou turné po Japonsku, koncertování v Kanadě, působení v muzikálech Cats, Miss Saigon, Evita, Romeo a Julie, Kabaret, Cikáni jdou do nebe, operetách My Fair Lady, Čardášová princezna, četná vystoupení společně s naším předním houslovým virtuozem Jaroslavem Svěceným, moderování rozhlasových pořadů, nejrůznějších kulturních a společenských akcí, vystupování v televizi, četná představení pro děti a mládež včetně charitativních akcí

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE - HEREC FILIP ANTONIO

Na internetu byl označen za nejslavnějšího současného českého dětského herce. Také bývá někdy označován jako druhý Tomáš Holý. Nyní již téměř šestnáctiletý herec Filip Antonio začínal ve filmu ve svých čtyřech letech, a to ve snímku Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové. Mezi další známé filmy, ve kterých účinkoval, patří např. Špunti na vodě, Přání k mání, Duch nad zlato, Jak básníci čekají na zázrak nebo Kouzelník žito. Bylo mi ctí tohoto mladého talentovaného herce fotografovat.